Kontakt

Galeria

O nas

Ogrody

Nawadnianie ogrodów

Pielęgnacja ogrodów

Trawniki

Zrobimy Twój idealny trawnik.

Zadzwoń teraz!

Trawnik z rolki


Zalety:

1. Możliwość użytkowania trawnika od razu po jego założeniu.

2. Otrzymujemy gęstą darń produkowaną przez 1 rok u producenta.

3. Termin wykonania od wiosny do jesieni.


Wady:

1. Mała ilość mieszanek traw, które możemy wybrać.

2. Koszt założenia trawnika wyższy niż trawnika z siewu.

Trawnik z siewu

 

Zalety:
1. Duża ilość mieszanek traw, które możemy wybrać do założenia trawnika.
2. Koszt założenia trawnika niższy niż trawnika z rolki.
 
 
Wady:
1. Możliwość użytkowania trawnika po 3-6 miesiącach.
2. Ryzyko wypłukania nasion przez opady deszczu.
3. Konieczność zwalczania chwastów, które kiełkują równocześnie ze wzrostem trawy.
4. Ograniczony termin wykonania (wiosna i jesień).
 
 
 

 

Wady i zalety 

Założymy dla Ciebie trawnik odpowiednią metodą.

Zadzwoń teraz!

Trawnik wykonujemy na dwa sposoby: wysiewając nasiona traw lub rozkładając trawę w rolkach. W obydwu przypadkach najważniejszym jest przygotowanie podłoża, oczyszczenie ziemi, wyrównanie oraz zniwelowanie gruntu, właściwe zagęszczenie ziemi i równomierny wysiew nasion lub odpowiednie rozłożenie trawy z rolki. Czasami niezbędne jest wykonanie drenażu, aby korzenie trawy nie gniły.

Trawnik jest najważniejszym elementem ogrodu. Podkreśla kształt i barwę otaczających go roślin oraz jest miejscem do wypoczynku i rekreacji. Bardzo ważne aby darń była gęsta, wyrównana i intensywnie zielona. Dlatego warto poświęcić dużo uwagi, aby w odpowiedni sposób wykonać trawnik metodą z siewu lub rozłożenia trawy z rolki oraz odpowiednio pielęgnować trawę. 

Nasza firma Państwu w tym pomoże.

Porozmawiajmy na temat Twojego trawnika.

Zadzwoń teraz!

Nawadnianie ogrodu Góra Kalwaria

Kontakt

Metoda zakładania trawnika

Oferujemy zakładanie trawników na terenie miejscowości Góra Kalwaria, Warszawa, Konstancin Jeziorna, Grójec, Otwock, Piaseczno i okolicy. Jeżeli marzysz o pięknym, zielonym trawniku, skontaktuj się z nami, a ustalimy szczegóły współpracy.

Profesjonalne zakładanie trawników - Góra Kalwaria, Warszawa, Grójec i okolice

Trawniki z wysiewu to świetne rozwiązanie dla osób wymagających i miłośników natury. Tutaj też na początku musimy wykonać ekspertyzę terenu w celu doboru odpowiedniej mieszanki do wysiewu. Następnie przygotowuje się podłoże (usuwanie kamieni, użyźnianie gleby). Jeżeli jest taka potrzeba, wykonujemy niwelację i wyrównanie terenu. Zależy nam na tym, aby powstały trawnik był równy i świetnie się prezentował.Zakładanie trawników z wysiewuwymaga dużej dokładności i dbania o odpowiednią wilgotność podłoża. Na efekty zakładania trawników z wysiewu trzeba poczekać nieco dłużej, jednak rezultat jest w pełni naturalny.

Zakładanie trawników– trawniki z wysiewu

Rozłożenie w ogrodzie gotowej murawy wydaje się rozwiązaniem prostszym, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Choć rolka murawy zapewnia dobre efekty, trzeba upewnić się, że zostanie odpowiednio założona, aby trawnik wyglądał naturalnie i estetycznie.

 

Pierwszym krokiem do stworzenia estetycznego trawnika z gotowej murawy, jest przygotowanie terenu pod gotowe pasy. Polega to na spulchnieniu i wyrównaniu gleby. Na przygotowanym terenie rozkładamy rolki, dokładnie je przykładając i wyrównując. Zakładanie trawników z rolki to bardzo dobra opcja dla wszystkich niecierpliwych, którzy chcą szybko zobaczyć efekty naszych starań.

Zakładanie trawników – trawniki z rolki

Trawnik to najbardziej reprezentacyjny element ogrodu, dlatego większość gospodarzy stawia na to, aby świetnie wyglądał i był wiecznie zielony. W naszej firmie oferujemy zakładanie trawników na dwa sposoby: pierwszy to wysiewanie nasion traw i odpowiednia ich pielęgnacja, aż do powstania pięknego trawnika, drugi polega na rozłożeniu gotowej murawy. To od Ciebie zależy, który sposób wybierzesz.

Zakładanie trawników