Zakładanie trawników

Trawnik to najbardziej reprezentacyjny element ogrodu, dlatego większość gospodarzy stawia na to, aby świetnie wyglądał i był wiecznie zielony. W naszej firmie oferujemy zakładanie trawników na dwa sposoby: pierwszy to wysiewanie nasion traw i odpowiednia ich pielęgnacja, aż do powstania pięknego trawnika, drugi polega na rozłożeniu gotowej murawy. To od Ciebie zależy, który sposób wybierzesz.

Zakładanie trawników – trawniki z rolki

Rozłożenie w ogrodzie gotowej murawy wydaje się rozwiązaniem prostszym, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Choć rolka murawy zapewnia dobre efekty, trzeba upewnić się, że zostanie odpowiednio założona, aby trawnik wyglądał naturalnie i estetycznie.

 

Pierwszym krokiem do stworzenia estetycznego trawnika z gotowej murawy, jest przygotowanie terenu pod gotowe pasy. Polega to na spulchnieniu i wyrównaniu gleby. Na przygotowanym terenie rozkładamy rolki, dokładnie je przykładając i wyrównując. Zakładanie trawników z rolki to bardzo dobra opcja dla wszystkich niecierpliwych, którzy chcą szybko zobaczyć efekty naszych starań.

Zakładanie trawników– trawniki z wysiewu

Trawniki z wysiewu to świetne rozwiązanie dla osób wymagających i miłośników natury. Tutaj też na początku musimy wykonać ekspertyzę terenu w celu doboru odpowiedniej mieszanki do wysiewu. Następnie przygotowuje się podłoże (usuwanie kamieni, użyźnianie gleby). Jeżeli jest taka potrzeba, wykonujemy niwelację i wyrównanie terenu. Zależy nam na tym, aby powstały trawnik był równy i świetnie się prezentował.Zakładanie trawników z wysiewuwymaga dużej dokładności i dbania o odpowiednią wilgotność podłoża. Na efekty zakładania trawników z wysiewu trzeba poczekać nieco dłużej, jednak rezultat jest w pełni naturalny.

Profesjonalne zakładanie trawników - Góra Kalwaria, Warszawa, Grójec i okolice

Oferujemy zakładanie trawników na terenie miejscowości Góra Kalwaria, Warszawa, Konstancin Jeziorna, Grójec, Otwock, Piaseczno i okolicy. Jeżeli marzysz o pięknym, zielonym trawniku, skontaktuj się z nami, a ustalimy szczegóły współpracy.

Metoda zakładania trawnika

Kontakt

Nawadnianie ogrodu Góra Kalwaria
Porozmawiajmy na temat Twojego trawnika.
Zadzwoń teraz!
Trawnik jest najważniejszym elementem ogrodu. Podkreśla kształt i barwę otaczających go roślin oraz jest miejscem do wypoczynku i rekreacji. Bardzo ważne aby darń była gęsta, wyrównana i intensywnie zielona. Dlatego warto poświęcić dużo uwagi, aby w odpowiedni sposób wykonać trawnik metodą z siewu lub rozłożenia trawy z rolki oraz odpowiednio pielęgnować trawę. 
Nasza firma Państwu w tym pomoże.
Trawnik wykonujemy na dwa sposoby: wysiewając nasiona traw lub rozkładając trawę w rolkach. W obydwu przypadkach najważniejszym jest przygotowanie podłoża, oczyszczenie ziemi, wyrównanie oraz zniwelowanie gruntu, właściwe zagęszczenie ziemi i równomierny wysiew nasion lub odpowiednie rozłożenie trawy z rolki. Czasami niezbędne jest wykonanie drenażu, aby korzenie trawy nie gniły.

Założymy dla Ciebie trawnik odpowiednią metodą.
Zadzwoń teraz!

Wady i zalety 
Trawnik z siewu

Zalety:
1. Duża ilość mieszanek traw, które możemy wybrać do założenia trawnika.
2. Koszt założenia trawnika niższy niż trawnika z rolki.


Wady:
1. Możliwość użytkowania trawnika po 3-6 miesiącach.
2. Ryzyko wypłukania nasion przez opady deszczu.
3. Konieczność zwalczania chwastów, które kiełkują równocześnie ze wzrostem trawy.
4. Ograniczony termin wykonania (wiosna i jesień).Trawnik z rolki

Zalety:
1. Możliwość użytkowania trawnika od razu po jego założeniu.
2. Otrzymujemy gęstą darń produkowaną przez 1 rok u producenta.
3. Termin wykonania od wiosny do jesieni.

Wady:
1. Mała ilość mieszanek traw, które możemy wybrać.
2. Koszt założenia trawnika wyższy niż trawnika z siewu.

Zrobimy Twój idealny trawnik.
Zadzwoń teraz!

Trawniki

Pielęgnacja ogrodów

Nawadnianie ogrodów

Ogrody

O nas

Galeria

Kontakt